دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

کتاب تاریخ پزشکی معاصر ایران از تاسیس دارالفنون تا انقلاب اسلامی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۳/۲۶ | 
این کتاب از تاسیس دارالفنون در سال 1230 شمسی توسط میرزا تقی خان امیرکبیر صدر اعظم کاردان ودانش پرور ایران آغاز شده وبا تحولات بسیار تا پیش از انقلاب اسلامی به پایان رسیده است. هدف نویسنده بررسی وذکر خدمات عمومی، فرهنگی و پزشکی افراد وپزشکانیست که در این مقطع از تاریخ به نحوی فعالیت داشته اند وزندگی سیاسی، مذهبی وغیر پزشکی آنان به هیچ وجه مورد نظر نبوده  است.
کتاب حاضر که به همت والای استاد گرانمایه جناب آقای دکتر سید جواد هدایتی استاد دانشگاه به رشته تحریر در آمده نمایانگر واقعی از تاریخ پزشکی ایران از تاسیس دارالفنون تا انقلاب اسلامی است.
این کتاب ارزنده در چهارده بخش تنظیم شده است . بخش اول و دوم آغاز پزشکی معاصر ایران و پیشگامان پزشکی  معاصر را شرح می دهد .
از بخش سوم به بعد دانشکده های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه ملی ایران( دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) مرکز پزشکی ایران( دانشگاه علوم پزشکی ایران) ، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سایر دانشگاههای کشور معرفی شده اند.
علاوه بر این در بخش سیزدهم وچهاردهم تاریخچه ای از سازمان نظام پزشکی کشور و نارساییهای بهداشتی وپزشکی مورد بحث قرار گرفته است.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 100 بار   |   دفعات چاپ: 38 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر